Bronz Hurda

Bronz hurda genellikle zor şekilde karşımıza çıkan türlerden birisidir ve M.Ö 3500 yılında bulunmuştur. Bronz, bilinen bir bakır madenine, çinko, kalay, kurşun, alüminyum ve nikel alaşımlarından oluşan maddeye denir. Ancak bronz bakırdan çok daha serttir. Daha kolay erimektedir.

Bronz nerelerde kullanılır?

Bronz’un kullanım alanı geniştir. Örnek olarak somun, cıvata, pompa, bir takım kaplamalarda, vana ve burçların yapımında ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Bazı çeşit bronzlar demirden çok daha serttir bu sebepten dolayı silah namluları gibi malzemelerde yapılmaktadır.

Bronzların ise geri dönüşümü önemli bir noktaya sahiptir. Bunun sebebi bronzun zor şartlar altında üretilmesinden kaynaklanmaktadır. Diğer elementler gibi madende bulunmadığından geri dönüşümü önemlidir.

Bronz hurdaları diğer hurdalara oranla daha değerlidir. Ancak değerinin altında sattığınız bronzlardan zarar etme olasılığınız oldukça yüksektir. Bu sebepten ötürü satmış olacağınız bronz hurdaları değerinde satmanız önem taşımaktadır. Gödekhurda.com ise bronz hurda konusunda sizlere en iyi fiyatlardan birisini verecektir. Gödek Hurda tamamıyla değerinde ve kaliteli hizmet olarak sizlere sunulacaktır. Sizler de bu kaliteli ve güvenilir hizmetten faydalanmak isterseniz bir telefon uzağındayız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir