Kurşun Hurda

Kurşun hurda madenleri yeryüzünde kolay bulunan ve kolay işlenen elementler arasındadır. Dünya’daki en büyük kurşun madeni yatağı 25.8 milyon ton değerle Amerika’nın elindedir. Bu sırayı ise 17 milyon ton ile Avustralya izlemektedir. Genel olarak tek başına bir kurşun elementi dayanıksız olduğundan diğer maden çeşitleri ile kullanılmaktadır. Ayrıca kurşunun korozyona dayanıklı olduğu ve elektriği düşük oranla iletmesi bilinmektedir.

Kurşun nerelerde kullanılır?

Geçmiş tarihte kurşun farklı medeniyetler de farklı amaçlar için kullanılmıştır. Günümüzde ise ev yapımlarında ve su tesisatlarında ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Dayanıksız bir element olduğundan kullanım alanlarının az olması içtendir. Fakat yazının başında dediğimiz gibi diğer maden çeşitleri ile kullanılmaktadır. Tüm bunlara ek olarak kurşun endüstri alanında da kullanılmaktadır.

Kurşun hurdaları ise diğer hurdalara oranla düşük bir fiyata sahiptir. Zaten değerinin altında satmış olacağınız bir kurşun hurda için çok az bir kazanç el etmiş olursunuz. Gödek Hurda olarak ise kurşun hurda da dahil tüm hurdalarınızı değerinde ve tam yerinde almaktayız. Gödekhurda.com olarak bizimle her şekilde iletişime rahatlıkla geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir